billetdk

Kunstnere

Nikolaj Steen

Kalender (ICS)

Nikolaj Steen er dansk musikant, komponist, producer og skuespiller. Hans karriere strækker sig over flere årtier med en omfattende diskografi, heriblandt albummet 'Nikolaj Steen' fra 1991, 'Blindfolded' fra 1993, 'Closer' fra 2001 og 'LIVE' fra 2002. Han har optrådt på betydelige danske musikscener som Turbinen i Randers, Musikhuset Aarhus, Vejle Musikteater og Hotel Cecil i København. Steen er en etableret kunstner med en lang tilstedeværelse på den danske musikscene.

Pressefoto af Nikolaj Steen
Pressefoto

Kommende koncerter

Ingen annoncerede koncerter i Danmark.

Få besked når Nikolaj Steen annoncerer en dansk dato

Vi sender en mail, når salget åbner. Ingen konto, afmeld når som helst.

Seneste nyt

Se alt nyt om kunstnerne

Lyt og køb

Køb vinyl/CD: Søg efter Nikolaj Steen på iMusic.dk

Tidligere koncerter i Danmark

  1. Nikolaj SteenHotel Cecil · København · kl. 20.00
  2. Nikolaj SteenTobakken · Esbjerg · kl. 20.00
  3. Nikolaj SteenHotel Cecil · København · kl. 20.00
  4. Nikolaj SteenVejle Musikteater - Lille Sal - Jacob Gade Salen · Vejle · kl. 20.00
  5. Nikolaj SteenVejle Musikteater · Vejle · kl. 20.00
  6. Nikolaj SteenMusikhuset Aarhus · Aarhus · kl. 19.30
  7. Nikolaj Steen SoloTurbinen · Randers · kl. 20.00

Vis disse datoer på din egen side

Embed en auto-opdaterende liste over kommende koncerter med officielle billetlinks på din hjemmeside eller fanside. Hent iframe-koden.

Er det dig? Overtag profilen.